Got 0 bytes response, method=default Response decode error "Bieg na Blachę" w Katowicach

katedra

"Bieg na Blachę" w Katowicach

714797 HVEE bieg201ok 28Oaza Archidiecezji Katowickiej zorganizowała pierwszy „Bieg na Blachę”. Uczestnicy odwiedzili miejsca, które w Katowicach są związane ze sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim.

17 czerwca to data nawrócenia sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W tym dniu Oaza Archidiecezji Katowickiej zorganizowała pierwszy „Bieg na Blachę” związany z założycielem tego ruchu.

- Dziś przypada 75. Rocznica nawrócenia ks. Franciszka. Dlatego rozpoczynamy przy katowickim areszcie śledczym nasz bieg, w celi tego budynku Franciszek Blachnicki, wtedy jeszcze nie ksiądz, przeżył swój moment zbliżenia do Boga. I postanowił ofiarować mu swoje życie – powiedział Mateusz Klaja, jeden z inicjatorów „Biegu”.

- Ks. Blachnicki napisał list z Boliwii, w którym wypisał główne zadania Ruchu Światło-Życie. Uczestnicy właśnie zaznajamiają się z tekstem tego listu. Jest 10 wielkich charyzmatów Ruchu Światło-Życie zapisanych w tym liście i mamy 10 stacji, które mówią o tych charyzmatach i tam można rozwiązywać tematyczne zadania, nie tylko na wiedzę, ale też na twórcze myślenie – mówią organizatorzy „Biegu na Blachę”.

Honorowy patronat nad biegiem objął moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, ks. Ryszard Nowak.

Każdy z uczestników biegu otrzymał mapkę Katowic na której oprócz trasy zostały wypisane Cztery Prawa Życia Duchowego. Sam bieg rozpoczął się przy katowickim Areszcie Śledczym, następnie uczestnicy udali się w stronę katowickiej katedry, Parku Kościuszki oraz kościoła Jutrzenki Wolności na Brynowie.

Marta Sudnik-Paluch/ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media