Got 19995 bytes response, method=default Response decode error Dwudziesta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez abp. Wiktora Skworca (zapowiedź)

katedra

Dwudziesta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez abp. Wiktora Skworca (zapowiedź)

sakra WS6 stycznia 1998 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przyjął z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II święcenia biskupie w bazylice świętego Piotra w Rzymie. 

 

6 stycznia br. (w sobotę) w 20. rocznicę tego wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia. Uroczystość odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył Metropolita Katowicki abp Wiktora Skworc a homilię wygłosi bp Andrzej Jeż – Biskup tarnowski. Do udziału w uroczystym dziękczynieniu zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i wszyscy wierni archidiecezji katowickiej. 

„Niech Pan, hojny dawca łask i charyzmatów, błogosławi Metropolicie katowickiemu, który od 20 lat spełnia pasterską posługę w Duchu Świętym, a także całej archidiecezji, ludziom i wspólnotom, jednoczącym się w wyznawaniu wiary i budowaniu Królestwa Bożego na naszej Ziemi” - napisali w specjalnym zaproszeni biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło i Adam Wodarczyk.

W modlitwę dziękczynną, wyrażającą jedność z pasterzem Kościoła katowickiego, włączą się wierni podczas Mszy świętych sprawowanych w sobotę 6 stycznia 2018 roku w kościołach i kaplicach całej archidiecezji.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media